środa, 18 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Irena, Irmina

Zajęcia dziennikarskie w MGOK

Strona główna » Aktualności » Zajęcia dziennikarskie w MGOK

„Magazyn na Wesoło”, „Komediowa Stolica”, „Wesoła Gazeta” to gazetki, które redagowane są podczas zajęć dziennikarskich dla dzieci prowadzonych w Domu Kultury. Zajęcia są kontynuacją warsztatów dziennikarskich zorganizowanych podczas ferii zimowych w MGOK (Ferie nie z tej Ziemi... Sięgamy gwiazd), podczas których dzieci poznały rodzaje gazet i czasopism, zapoznały się z podstawowymi pojęciami prasowymi i technikami wypowiedzi dziennikarskiej oraz dowiedziały się jak wygląda makieta pisma przygotowywanego do druku, w jaki sposób projektuje się strony, działy, kolumny, jak edytowane są teksty i fotografie. Efektem tych działań było samodzielne zredagowanie i wydanie feryjnej gazetki pn. „Pisemko”, o której pisaliśmy w marcowym wydaniu „Gazety Ogrodzienieckiej”.

Zajęcia wykorzystują wyobraźnię dzieci  - rozwijają zainteresowania najmłodszych, budzą ich twórcze myślenie, uczą również pisać ciekawe teksty. Są także doskonałą okazją do spotkań w gronie rówieśników - świetnie zapowiadających się młodych dziennikarzy.

Do naszego zespołu mogą dołączyć młodzi ludzie zainteresowani aktywną i twórczą formą spędzenia wolnego czasu.

Zapraszamy w czwartki o godz. 14.00 (świetlica MGOK w Ogrodzieńcu).

Zajęcia prowadzi Joanna Piwowarczyk – redaktor naczelny GO.