Strona główna
wtorek, 23 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Sława, Sławosz

Orszak Trzech Króli

Strona główna » Aktualności » Orszak Trzech Króli

wielkość tekstu:A | A | A

W niedzielę, 6 stycznia Orszak Trzech Króli tradycyjnie przeszedł główną ulicą Kiełkowic. Wydarzenie, w którym biorą udział mieszkańcy sołectwa oraz zaproszeni goście odbyło się już po raz czwarty.  W Święcie Trzech Króli udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Anna Pilarczyk-Sprycha, która objęła honorowym patronatem to wydarzenie, Członek Zarządu Rady Powiatu Zawierciańskiego Paweł Sokół, Radna Rady Powiatu Zawierciańskiego Maria Milejska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu Małgorzata Janoska wraz z radnymi Elżbietą Stanek, Wiolettą Baran oraz mieszkańcy sołectwa i gminy.

Po uformowaniu się świąteczny korowód wyruszył główną ulicą miejscowości w kierunku kaplicy p.w. Miłosierdzia Bożego. W orszaku prowadzonym przez Orkiestrę Dętą z Giebła szli kolędnicy z gwiazdami, Maryja z Dzieciątkiem i święty Józef oraz trzej królowie z darami. W role postaci orszaku wcielili się mieszkańcy i zaproszeni goście, m.in.  Burmistrz Miasta i Gminy Anna Pilarczyk-Sprycha, przewodnicząca Rady Miejskiej  Małgorzata Janoska, radna Rady Powiatu Zawierciańskiego Maria Milejska oraz Paweł Sokół, członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego.

Młodsi mieszkańcy przybrali stroje aniołków i pastuszków. Po drodze śpiewano kolędy. Przed kaplicą orszak przywitał ksiądz proboszcz Krzysztof Knap, który zaprosił wszystkich do udziału w mszy świętej. Po nabożeństwie dla uczestników wydarzenia wystąpił Kwartet Męski oraz Zespół „Malwinki" ze Szkoły Podstawowej w Gieble z repertuarem kolęd i piosenek świątecznych.

Nad bezpieczeństwem uczestników orszaku czuwali druhowie OSP Kiełkowice.

 

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 361 razy

źródło: mgok.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W MGOK Ogrodzieniec działają Chór Seniora, Zespół Echo, Orkiestra Dęta Giebło, Orkiestra Dęta Ryczów.

dalej
Ilość zdjęć: 0
dalej
Strona Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ogrodzieńcu - aktualności, działalność, wydarzenia, kontakt.