Strona główna
niedziela, 25 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Ludwik, Luiza

OSP Podzamcze podsumowało 2018r.

Strona główna » Aktualności » OSP Podzamcze podsumowało 2018r.

wielkość tekstu:A | A | A

Jednostka OSP Podzamcze na zebraniu sprawozdawczym w dniu 2 lutego br. podsumowała działalność za ubiegły rok 2018. Druhny i druhowie jednogłośnie udzielili Zarządowi absolutorium.  Obecna na spotkaniu Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Anna Pilarczyk-Sprycha przekazała dla jednostki na ręce Prezesa Jarosława Grucy oraz Naczelnika Tomasza Dyczko kompresor wraz z akcesoriami oraz komplet kluczy, które przydadzą się m.in. do czyszczenia sprzętu po akcjach strażackich.

Jednostka OSP Podzamcze liczy 27 członków czynnych, 5 wspierających, 2 honorowych oraz 3 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Druhny i druhowie oprócz udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych czynnie uczestniczą w zawodach sportowo-pożarniczych,  turniejach piłki halowej i tenisa stołowego, szkoleniach, w zabezpieczaniu imprez gminnych i sołeckich, dokonują przeglądu sprzętu, alarmu, dokumentacji, itp. W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową Fundacji Elementarz w Podzamczu strażacy przeprowadzają akcje edukacyjne, podczas których prezentują dzieciom sprzęt gaśniczy oraz uczą udzielania pierwszej pomocy. W ubiegłym roku jednostka wyremontowano pomieszczenie  kuchni w swojej strażnicy wraz z zamontowaniem niezbędnego oświetlenia i sprzętu kuchennego. Obecnie w budynku remizy trwają prace termomodernizacyjne, które rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku. W ramach pierwszego etapu dokonano wymiany poszycia dachowego, a następnie została wymieniona stolarka okienna i brama wjazdowa.

Prezes jednostki Jarosław Gruca podziękował  strażakom za  całoroczną aktywną służbę – udział w akcjach, szkoleniach, ćwiczeniach i zabezpieczaniu gminnych uroczystości oraz dbanie o stan techniczny sprzętu, remizy. Prezes podziękował także władzom samorządowym Gminy Ogrodzieniec za wspieranie działalności straży.

czytano: 202 razy

źródło: mgok.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W MGOK Ogrodzieniec działają Chór Seniora, Zespół Echo, Orkiestra Dęta Giebło, Orkiestra Dęta Ryczów.

dalej
Ilość zdjęć: 0
dalej
Strona Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ogrodzieńcu - aktualności, działalność, wydarzenia, kontakt.